Menu Zamknij

Na co zwrócić uwagę kupując domek narzędziowy?

Domek na narzędzia

Posiadacze domów lub działek rekreacyjnych doskonale wiedzą, jak ważne jest oddzielne pomieszczenie na przechowywanie wyposażenia gospodarczego. Takie elementy, jak grabie, taczka, kosiarka, drabinka czy grill nie mogą stale znajdować się na zewnątrz, a chowanie ich do wnętrza pomieszczeń użytkowych sprawia, że zaczyna w nich panować bałagan. Domki na narzędzia to idealne rozwiązanie na przechowywanie takich przedmiotów – pozwalają nie tylko zachować porządek, ale tworzą funkcjonalną strefę gospodarczą. Będą idealnym pomysłem dla miłośników majsterkowania, jak i amatorów prac ogrodowych.

Domki gospodarcze – jaki materiał wybrać?

Poszukując domków na narzędzia, można znaleźć propozycje wykonane z różnego rodzaju materiałów, jednak największym zainteresowaniem niezmiennie cieszy się drewno. Mimo niemałej ceny tego surowca wiele osób wybiera go z uwagi na niezwykle elegancki wygląd i wysoką jakość. Przy odpowiedniej impregnacji taki domek drewniany na narzędzia jest w stanie bezproblemowo służyć przez długie lata. Doskonale wkomponuje się w naturalny krajobraz ogrodu czy działki – coraz więcej ludzi ceni materiały przyjazne środowisku. Drewno to idealny wybór na domek gospodarczy z uwagi na uniwersalność i łatwość obróbki. Z uwagi na jego naturalny charakter i wyjątkowe właściwości tworzy we wnętrzach unikalny mikroklimat. Można je też pomalować na dowolny kolor, który odmieni jego wygląd. Jedyne, o czym trzeba pamiętać czy wyrobach z drewna, to ich regularna konserwacja. W konstrukcji powinna być zapewniona odpowiednia cyrkulacja powietrza oraz solidna podstawa, która uchroni ją przed silnymi wiatrami. Wybór rodzaju drewna zależy od potrzeb i oczekiwań kupującego.

Domek na narzędzia – gotowy czy na zamówienie?

Szopki narzędziowe można znaleźć zarówno w sklepach w formie gotowych domków, jak i zamówić bezpośrednio u wytwórcy. Producent domków ogrodowych może zaoferować największy wybór szopek, które dopasuje do indywidualnych wizji klienta. Największą twardością i wytrzymałością wyróżnia się świerk skandynawski, który doskonale sprawdzi się w tego typu konstrukcjach. Ponadto domek na zamówienie od producenta, w zależności od preferencji kupującego, może posiadać dodatkowe funkcjonalności, takie jak zadaszenie na drewno czy specjalne półki. Domki gospodarcze na wymiar to najlepszy pomysł dla wymagających osób, które szukają spersonalizowanych rozwiązań. Można zamówić wersję w stanie surowym lub skorzystać z opcjonalnych usług dodatkowej impregnacji, orynnowania czy bitumicznego pokrycia dachu

Jak zagospodarować domek narzędziowy?

Funkcjonalny składzik nie ma racji bytu bez praktycznych półek. Dzięki nim z łatwością można zaaranżować przestrzeń i maksymalnie ją wykorzystać. Niezbędne jest również okno, które rozświetli wnętrze i umożliwi jego regularne wietrzenie – zaduch i unoszący się w powietrzu kurz nigdzie nie są mile widziane.

Gdzie ustawić schowek na narzędzia?

Przed zakupem drewnianego domku na narzędzia warto przemyśleć jego położenie na terenie działki. Nie powinno się umieszczać go bezpośrednio na gruncie – niezbędne będzie zastosowanie dodatkowej warstwy zabezpieczającej, którą mogą stanowić betonowe bloczki bądź wylewka. Ochroni to budynek przed ewentualnym zalaniem czy wilgocią. Dobrym rozwiązaniem jest również odpowiednie utwardzenie nawierzchni za pomocą kostki brukowej lub żwiru. Domki narzędziowe stawia się najczęściej na uboczu – w okolicy płotu czy w narożniku działki. Taka lokalizacja sprawia, że powstaje zaplanowany kącik gospodarczy, obok którego można dodatkowo postawić kompostownik.

Dlaczego warto zainwestować w drewniany domek?

Osoby poszukujące domków narzędziowych najczęściej borykają się z problemem niewystarczającej przestrzeni do przechowywania przez brak piwnicy bądź innego pomieszczenia gospodarczego. Drewniany schowek stanowi idealne miejsce dla ogrodnika czy majsterkowicza na składowanie narzędzi bądź akcesoriów ogrodowych. To funkcjonalne i atrakcyjne wizualnie rozwiązanie, które można dopasować do swoich potrzeb, dobierając dodatkowe ulepszenia takie jak wiata rowerowa czy drewutnia.

X